BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kodėl neverta laikytis dietų?

Žmonės, kurie laikėsi dietos, linkę kaltinti save. Dietos nėra veiksmingas dalykas. Norint matyti rezultatus, reikia tam įdėti labai daug valios ir net sunkiausią minutę nepasiduoti. O žmonės dažniausiai, pradėję laikytis dietos greita viską meta, nes nemato rezultatų. Jeigu dietos nepadeda, žmonės dažniausiai kaltina save, nors ir nėra kalti dėl to, kad šis sudėtingas procesas jiems nepadėjo.
Laikymasis dietos nėra malonus dalykus. Šį faktą žino kone visi. Net ir tie, kurie tai žinodami, vis dėl to pradeda jų laikytis. Esmė tame, kad žmonės gerai neišsinagrinėję viso šio dalyko, nežino kas yra tas ‘nemalonumas’. Mėnesių mėnesiai nepaliaujamo bado, atsisakymas mėgstamo maisto ir kankinančios abejonės - ar tai normalu? NE! Ir būtent dėl to, dauguma žmonių jaučiasi lyg nuskriausti ir visą laiką kamuojami alkio. Juk tai iš ties nemalonu, tiesa?
Laikantis dietos sutrinka miegas. Jei pradėsite laikytis dietos, patirsite nuolatinį stresą. O jeigu patirsite stresą, tuomet patirsite ir miego sutrikimus. Juk nenorite visą laiką jaustis pavargusiai ir prastai miegoti? O laikantis dietos žmones dažnai apima mieguistumas ir varginanti nemiga. Kartais net atsitinka taip, kad žmonės, kurie laikosi dietų, atsikėlę jaučiasi nepailsėję, o pavargę.
Neteisingas dietos pasirinkimas. Viena iš priežasčių, kodėl dieta Jums nepadėjo, tai - neteisingas dietos pasirinkimas. Taip, informacija apie dietas yra gana primityvi, o kartais net ir neteisinga.

5. Dietos kenkia ne tik sveikatai, bet ir charakteriui. Taip, taip, tu perskaitei teisingai. Dietos kenkia ne tik sveikatai, bet ir Jūsų charakteriui! Ar esate ta, kuri visada vaikšto su plačiai šypsena? Ir norite laikytis dietos? Tuomet teks Jus nuliūdinti, nes daugiau aplinkiniai Jūsų veide šypsenos neišvys… Žinoma, nebent dirbtinę. Jeigu pradėsite laikytis dietos, Jus visada kamuos alkis. Vadinasi visad vaikščiosite alkana ir pikta. O vakare nusprendusi eiti miegoti, niekaip negalėsi užmigti, nes tavo pilvas gurgs iš alkio.

6. Laikytis dietos - beprasmiška. Ar manai, kad dietos yra kažkoks stebuklingas dalykas, kurių pradėjus laikytis, jau po kelių savaičių tu išvysi rezultatus? Ir vėlgi suklydai… Pradėjus laikytis dietos, Jūs pradėsite skaityti daug knygų, ieškosite informacijos šia tema bei gaminsite specialų maistą - tai lyg ritualas. Pirmieji rezultatai Jums teiks vilčių. Jūs jausitės normaliai, nė labai alkanos. Antrąją savaitę, pastebėsite, kad svoris irgi lyg mažėja, bet jau mažiau negu pirmąją savaitę. Po trečios ar ketvirtos savaitės pastebite, kad rezultatai dar menkesni. Tuomet viskas Jums atrodys beprasmiška ir gal netgi tą nevilties minutę susigundysite ir nuspręsti pasilepinti picos gabaliuku. Keliais žodžiais sakant, laikytis dietų - beprasmiška.

7. Sumažėja fizinis aktyvumas. Pradėję laikytis dietos, visos Jūsų mintys suksis tik aplink mitybą, o didelė dalis energijos bus atiduodama prisitaikymui prie naujojo maisto. Dėl šios priežasties, Jūsų fizinis aktyvumas kaip reikiant sumažės.

8. Grįžtant prie įprastos mitybos, kilogramai sugrįžta. Štai čia ir yra pats įdomumas. Jeigu pasibaigiant dietai, Jūs ir vėl grįšite prie įprastos mitybos, pradėsite valgyti pyragėlius, picas, šokoladukus ir kitus kaloringus dalykus, visi Jūsų kilogramai sugrįš, ir net su kaupu! Tad jeigu nusprendėte laikytis dietos ir nenorite, jog po kurio laiko kilogramai sugrįžtų, prie senosios mitybos sugrįžti negalėsite! Ar verta taip aukotis?

Manau supratot, kad neverta laikytis dietų, norint pasiekti tikslo reikia sunkiai ir daug dirbti :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Tavo komentaras: